„Nekem ez nemcsak önkifejezés, öncélú dolog, hanem arra is törekszem, hogy új dolgokat nyissak meg az emberekben, új gondolatokat, érzéseket" – mondta el Luzsicza Fanni fotográfus január 25-én megnyílt tárlatáról. A Budai Református Egyházközség gyülekezeti termében március közepéig nézhetők meg a Conceptum fotókiállítás képei. Az elgondolkodtató, érzéseket és kérdéseket előhozó alkotások három témában, mégis szoros egységet alkotva néznek le a látogatóra.
A német protestánsok történelmi jelentőségű találkozó keretében szerveztek ökumenikus istentiszteletet Berlinben, ahol kopt, szír, örmény és indiai ortodox egyházvezetőkkel együtt imádkoztak a közel-keleti békéért.
Az Egyházak Világtanácsa (EVT) közleményében felszólította az egyiptomi elnököt, hogy haladéktalan tegyen intézkedéseket a vallási közösségek védelmében.
Az Egyházak Világtanácsának (EVT) főtitkára, Olaf Fykse Tveit nyilatkozatában megrendültségének és részvétének adott hangot, valamint imádságban hordozza az áldozatok családjait, a sebesülteket és az egyiptomi népet.
Virágvasárnapot ünneplő kopt keresztyénekre támadtak Egyiptom északi részén április 9-én.
Az utóbbi két hétben közel kétszáz keresztény család hagyta el az északkelet-egyiptomi várost, El-Aríst, miután az Iszlám Állam terrorszervezet tagjai több kopt keresztyént is meggyilkoltak.
A parlament december 13-án 175 igen, 1 nem, 3 tartózkodó szavazattal határozatot fogadott el annak érdekében, hogy a világszerte tapasztalható keresztényüldözésekre felhívja a figyelmet. 2015-ben 7100 keresztényt végeztek ki a hite miatt, nyolcvan országban üldözik a keresztényeket. 130 millió embert folyamatosan üldöznek, miközben tavaly 2400 templomot ért támadást.
Az új pápát II. Tawadros néven november 18-án szentelték fel, pontosan nyolc hónappal az előző pápa halála után.
Magyarország első kopt ortodox templomát 2011. augusztus 21-én szentelte fel III. Senuda (1923-2012), a kopt keresztény közösség pápája. A templom helyén korábban református templom állt, de miután kicsinek bizonyult, a református egyházközség presbitériuma döntött a régi templom eladásáról, amit 2008. július 7-én hagyott jóvá az egyházmegyei elnökség.
Egy hónappal azután, hogy az Iszlám Testvériség jelöltjét, Mohamed Mursit beiktatták Egyiptom elnöki tisztébe, a kopt egyház félelmei beigazolódni látszanak. Az egyház vezetői szerint a keresztyének nincsenek megfelelően képviselve a frissen felállított kormányban, ugyanakkor iszlamista támadásokkal kell szembenézniük.
Maggie Gobran a Kairói Amerikai Egyetem professzoraként dolgozott Egyiptomban, mikor az élete egy különleges találkozás következtében gyökeresen megváltozott.
Egyiptom első demokratikus úton választott elnöke Mohamed Murszi egyik alelnökéül egy nőt, a másik alelnöki posztra pedig egy keresztyént jelöl ki, nyilatkozta a CNN hírcsatornának Ahmed Deif, elnöki tanácsadó. „Egyiptom történelmében először – és itt nem csak a modern időkről van szó – nő tölti majd be az egyik alelnöki pozíciót. A másik posztra pedig nem csupán egy olyan alelnök kerül, aki egy felekezetet képvisel, hanem olyan, aki hatalommal rendelkezik, és az elnöki kabinetet tanácsaival fogja befolyásolni."
Március 17-én szombaton, 88 éves korában elhunyt a III. Senuda, a kopt keresztény egyház vezetője. Amellett, hogy többek között Egyházak Világtanácsának, valamint a Közel-keleti Egyházak Tanácsának vezetői pozícióját is betöltötte, fáradhatatlanul dolgozott a kopt keresztény és muszlim közösségek békés egymás mellett éléséért Egyiptomban.
Egyiptom déli részén, a Rahmanija-Kebli nevű faluban keresztyénellenes muszlim akcióra került sor. A kopt közösségeket vélhetően meg akarják akadályozni abban, hogy részt vegyenek a választásokon.
Az egyiptomi egyházak imádkoznak és segítik a bevándorlókat, akik a politikai zűrzavar, erőszak és a bizonytalan jövő miatt inkább haza menekülnek. Nagyon nagy szükség lenne a stabil demokratikus társadalmak kialakítására, máskülönben az „arab tavasz” „arab télbe” fordulhat, mely során fenn áll a veszélye a vallási kisebbségek üldözésének.