Idén igen korán, május 5-én ünnepeljük Jézus Krisztus mennybemenetelének ünnepét, melyről minden évben a húsvét utáni 40. napon emlékezünk meg.
„Ez a kettős irányultság az egyházlét sok esetben kézzel foghatóan is meghatározó velejárója" – Gaál Sándor nyírségi esperes áhítata mennybemenetel ünnepére.
2015. május 11-13. között Mályiban egy kanadai professzor, Michael Goheen tartott lelkésztovábbképzést. Hogyan tekinthetünk egyházunkra, annak szerepére, és benne elfoglalt helyünkre? Hogyan élhetjük meg mai társadalmunkban a gyülekezeti közösséget? Egy jó előadó inkább gondolkodásunkat formálja, mintsem az lenne az elsődleges célja, hogy gyakorlati tanácsokkal lássa el hallgatóit. A címben megnevezett keretek között, a továbbképzésen hallottak szerint én most így válaszolok ezekre a kérdésekre.
Jézus mennybemenetelének az ünnepe egészen erre a világra irányítja vissza a figyelmünket: arra figyelmeztet, hogy jó erősen álljunk meg ezen a földön, gyakorlati módon, józanul! – Joó Sándor áldozócsütörtöki ige- és kátémagyarázata 1963-ból.
Jézus a mennybemenetelkor nem valami elérhetetlen távolságba távozott a földről, hanem csak olyan állapotba ment át, ahol nem látható – Joó Sándor áldozócsütörtöki Igehirdetése 1939-ből.
Fekete Károly, a Debreceni Hittudományi Egyetem rektorának áhítata.
Lovász Krisztián lelkipásztor áldozócsütörtöki áhítata.
A keresztyén egyház legősibb ünnepei között tartjuk számon a mennybemenetel napját - Pap Ferenc, a Károli-egyetem intézetvezető docensének történeti áttekintése.
Idén május 29-én ünnepeljük áldozócsütörtököt. Sokan keveset tudnak erről az ünnepről, így mielőtt nekiállna gúglizni, igyekszünk összefoglalni, mit is jelent ez az ünnepnap.
Elérkezett az a pillanat, amikor nem látásban kell folytatni az életet - Lovász Krisztián írása Áldozócsütörtök alkalmából.
Az áldozócsütörtök elnevezés magyar szóalkotás, amit mi, protestánsok, továbbra is használunk.